Fen-Edebiyat Fakültesi Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi.

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Fen-Edebiyat Fakültesinin Sezai Karakoç Kültür Merkezinde 18 Haziran Pazartesi günü sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki bölüme ayrılan Mezuniyet Töreni Türk Dili Edebiyatı I. ve II. Öğretim, Matematik, Sosyoloji, Kimya Bölümleri için saat :10:30’da düzenlenirken Arkeoloji, Tarih, Batı Dili ve Edebiyatı, Moleküler Biyoloji ve Genetik ile Biyoloji Bölümlerinin Mezuniyet Töreni ise saat 14:30’da Vali Ahmet Çınar, Beü Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Vali Yardımcısı Ahmet Karakaya, Jandarma Komutanı Albay Gökhan İnan, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şadi Şen, Beü Senato üyeleri, Fen-Edebiyat Fakültesi öğretim üyeleri ve mezun öğrencilerin ailelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Mezuniyet Törenini  Beü Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı’nın konuşması takip etti.

Tören Fen-Edebiyat Fakültesi’nden mezun olan öğrencilerin alkışlarla salondaki yerlerini almalarıyla başlarken, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Fen-Edebiyat Fakültesi birincisi Moleküler Biyoloji Genetik Bölümü öğrencisi Dilek Larçın’ın,  Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şadi Şen’in ve ardından Rektör Çufalı'nın konuşmalarını yapmaları ile devam etti. Rektör Çufalı konuşmasında 1924 yılında Maden Mühendislik Mektebi olarak açılan ve 1992'de ise üniversite olarak kurulan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nin her geçen gün kendini geliştiren ve yenileyen bir üniversite olduğunu vurguladı.  "Gençleri bize emanet etmiştiniz. Onlara elimizden geldiği kadar faydalı olmaya, alanlarında bilgi ve beceri kazandırmaya çalıştık." diyerek velilere hitap ettikten sonra öğrencilere hitaben ise, "Üniversitede aldığınız eğitim sonrası yeni bir hayata başlıyorsunuz. Bu günleriniz, tecrübeleriniz, öğrendikleriniz hayatınızın bir safhasında karşınıza çıkacak. Bundan sonraki hayatınızda da kendinizi yetiştirmeye, geliştirmeye devam edin dedikten sonra, Hep iyilik ve güzellikle anılacak bir geleceğiniz olsun, hayatınız verimli, sevinçli, huzurlu olsun. Yolunuz açık, bahtınız aydınlık olsun diyerek  iyi temennilerini dile getirdi.

Fakülte birincisi Dilek Larçın Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şadi Şen’den ödülünü aldıktan sonra Beü Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Fen-Edebiyat Dekanı Prof. Dr. Şadi Şen ve Dilek Larçın’ın ailesi eşliğinde mezuniyet kütüğüne isim plakasını çaktı. Fakülteyi derece ile bitiren tüm öğrencilerin ödüllerinin takdim edilmesinin ardından mezun öğrenciler Dr. Öğr. Üyesi Muhittin Turan eşliğinde mezuniyet yemini ettiler.

Bölüm Başkanları ve öğretim üyeleri tarafından tüm öğrencilere diplomaları verildikten sonra öğrenciler coşku içinde keplerini fırlatarak mezuniyetlerini kutladılar.

 

18 Haziran 2018

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin